Sağlık Bakanlığının 2010'da yürürlüğe koyduğu hastaneler için hizmet kalite standardı, temeli JCI standardı olan, sağlıkta toplam kalite normları üzerine oluşturulmuş standarttır. 


OCCONS HastaneKalitesi ekibimiz, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kriterleri ile birlikte, JCI Standardına uyumlu ve Bilgi İşlem destekli olarak geliştirdiği Sağlık Bakanlığı  Hastane Hizmet Kalite Standardı (SB-HHKS), özel sağlık kurumları için entegre bir kalite ve yönetim çözümü sunmakta; JCI Akreditasyonunun alınması konusunda tek-seferde-çözüm danışmanlık ve sistem paketi oluşturmaktadır.

 
Ülkemizde sağlık sektöründe yaygınlaşan standartlaşma sürecinde, danışmanlık hizmetlerini ve buna destek olan bilişim sistemlerini entegre şekilde ekibimiz Kalite çalışmalarında Toplam Kalite Yönetimi uygulayarak JCI standartlarına göre düzenlenmiş olan Entegre Form ve Doküman Yönetim Sistemlerimiz sayesinde Sağlık Bakanlığının Özel Hastane Hizmet Kalite Standardının oluşturulmasını ve JCI akreditasyonu hazırlık çalışmalarını hızla, etkin ve sistemli bir şekilde tamamlamaktadır.
Özellikle JCI Standart şartlarının ve göstergelerinin entegre edildiği Toplam Kalite Yönetimi Sistemimiz sayesinde, kalite personeli, form, dokümanı oluşturma, SB-ÖHHKS süreç takibi ve veri analizleri büyük bir hızla yapabilmektedirler.
  • SB-ÖHHKS Şartları Tanım ve Takip Sistemi,
  • SB-ÖHHKS İç Denetimi,
  • SB-ÖHHKS ve ISO Sistemleri Entegrasyonu,
  • SB-ÖHHKS ve Kalite Sistemleri Eğitimleri,
  • JCI Belgelendirmesi için temel normların oluşturulması,

alanlarında hizmet sunan HastaneKalitesi ekibimiz, ileri yönetim sistemleri ve JCI konusunda deneyimli danışman ve eğitmenleri ile sizlere de hizmet vermekten mutluluk duyacaktır.

 

 OCCONS Hastane Kalitesi Entegre Kalite Sistemi

Daha fazla bigi için HastaneKalitesi.com sitemizi ziyaret ediniz.

occonsbanner17